Još jedno veliko natjecanje je iza nas. Okupili smo se u Poreču na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava Republike Hrvatske u školskoj godini 2018./2019. za učenike s intelektualnim teškoćama od 20.3. do 22.3.2019. godine. Nastupili su učenici iz 62 centra/škole s ukupno 380 sudionika. Iz našeg centra nastupilo je sedmero učenika. Posebnost ove godine je ta što je nastupala i učenica iz odgojno obrazovne skupine Magdalena Dvorski  koja je postala prvakinja Hrvatske iz dvije discipline, skoka u dalj iz mjesta i trčanja na 60m. Ostali učenici su također osvojili vrlo visoke rezultate, te je tako Mladen Habek u natjecanju za učenike u bacanju loptice od 200 g u dalj sa zaletom bio drugi i u skoku udalj s mjesta također osvojio drugo mjesto. Silvija Peršun za učenice iz trčanja na 80 metara osvojila drugo mjesto dok je u skoku u dalj iz mjesta prvakinja Hrvatske. Naša hrabra Gabrijela Mihalić  koja je po prvi puta nastupila na natjecanju  bacala je kuglu od 3 kg te je osvojila izvrsno peto mjesto. Iznenađenje ove godine bio je i Patrik Crkvenčić koji je u trčanju u strahovitoj konkurenciji  od 41 trkača postao državni prvak, a u skoku u dalj sa zaletom osvojio deseto mjesto. Sumnje u uspjeh naše Valentine Grabrovec nije bilo, koja je bacala kuglu težine 3 kg te je osvojila drugo mjesto. Našem dugogodišnjem natjecatelju Daliboru Balogu medalja iz bacanja kugle od 4 kg iskliznula je iz ruke te je osvojio odlično četvrto mjesto, ali je zato dao zadnji atom snage u skoku u dalj sa zaletom te je prekrasnim prvim skokom zaokružio naše divno druženje u Poreču i osvojio drugo mjesto. Dakle, vidljivo je iz rezultata, gdje je sa sedam učenika osvojeno ukupno devet medalja, od toga četiri zlata i pet srebra, da je ovo prvenstva bilo izuzetno uspješno. Ponosne voditeljice Kristina Kralj, Andreja Martinez i Ivana Peček nisu oduševljene samo rezultatom učenika već i samim njihovim pristojnim ponašanjem na terenu, brižnosti jednih prema drugima i njihovoj povezanosti. Na svakom koraku među našim učenicima bila je vidljiva susretljivost, bodrenje, utjeha i izuzetan sportski duh.

Kao njihove trenerice čestitamo im  na uspjehu i divnom predstavljanju Centra.