- Naslovnica
- O nama
- About Us
- Djelatnici škole
- Aktivnosti unutar škole
- Aktivnosti izvan škole
- Jelovnik
- Srednjoškolsko obrazovanje
- Događanja prošlih školskih godina
- Natječaji
- Statut, opći akti i pristup informacijama
- Osiguranje učenika
- Stručni članci
- Galerija fotografija
- ATTEND
- Erasmus+ projekt „Let’s hit the road!“
- Erasmus+ projekt „Get to know us“
- WAI4PWDs
- Projekt STAIRS
- Projekt „SextYouth“
- Radionice animiranih filmova
- eTwinning
- Sigurnije škole i vrtići
- Zadruga “Detelica”
- Za roditelje
- Nastavni materijali
25. i 26. svibnja 2022. održana je „ATTEND konferencija na naš način“ u Opatiji. Ova konferencija obilježila je početak realizacije obrazovnih aktivnosti na projektu ATTEND u organizaciji Hrvatske akademske i istraživačke mreže CARNET i njihovih partnera u ovom projektu – Edukacijsko rehabilitacijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu te Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, uz pomoć i stručnost partnera s Islanda: Grada Reykjavik (Odjela za obrazovanje i mlade). Cilj ovog projekta je opremanje 34 odgojno-obrazovne ustanove u Hrvatskoj, među kojima je i naš Centar, asistivnom tehnologijom koja je od presudne važnosti za djecu s teškoćama u razvoju. Osim opremanja ustanova, vrlo važan cilj projekta je i educiranje i obrazovanje djelatnika ustanova sudionika projekta za korištenje asistivne tehnologije kroz stručnu podršku stručnjaka s FER-a i ERF-a te podizanje svijesti javnosti o važnosti asistivne tehnologije u stvaranju jednakih mogućnostiza djecu s teškoćama u razvoju.
Konferencija je bila vrlo korisna za razmjenu iskustava svih korisnika projekta, projektnih partnera i ustanova nadležnih za provedbu projekta.
Na konferenciji su sudjelovali ravnatelj našeg Centra Marin Vučić te logopedinja Mia Marčec koja je predstavila naš Centar primjerom dobre prakse u korištenju asistvne tehnologije te sudjelovanjem u panel raspravi pod nazivom „Senzibilizacija javnosti i odnosi s roditeljima u kontekstu primjene asistivne tehnologije“.
Nakon ove konferencije sljedeće aktivnosti u projektu odnose se na edukacije i umrežavanje odgojno-obrazovnog osoblja sudionika projekta nizom radionica, online aktivnostima, ali i susretima za razmjenu znanja i iskustava.
Projekt će trajati sve do 30. travnja 2024.
Mia Marčec