Završnica Državnog prvenstva školskih sportskih društava osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske predstavlja finalni događaj školskog sporta u školskoj godini. U organizaciji Hrvatskog školskog sportskog saveza Državno prvenstvo i ove je godine održano u Poreču.

Državno prvenstvo za učenike s intelektualnim teškoćama održano je od 19. do 21. travnja. Na natjecanju su sudjelovali učenici iz 59 Centara, osnovnih i srednjih škola  iz cijele Hrvatske u kojima se obrazuju djeca s intelektualnim teškoćama. Sudionici ovog Prvenstva natjecali su se u atletici, plivanju, stolnom tenisu i štafetnim igrama.

Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar predstavljali su učenici Valentina Hrženjak, Lucija Benković, Marija Tepeš, Silvija Peršun i Dalibor Balog. Natjecali su se u atletici i bili vrlo uspješni osvojivši dvije srebrne i tri brončane medalje te nekoliko vrlo dobrih mjesta u jakoj konkurenciji.

Lucija Benković osvojila je srebrnu medalju u bacanju kugle, Marija Tepeš također srebrnu medalju osvojila je u skoku u dalj s mjesta, Silvija Peršun osvojila je dvije brončane medalje jednu u skoku u dalj s mjesta, a drugu u trčanju na 80m, dok je Dalibor Balog osvojio brončanu medalju u bacanju kugle i u jakoj konkurenciji bio 4. u skoku u dalj sa zaletom. Valentina Hrženjak bila je 5. u skoku u dalj sa zaletom.

Uz osvojene medalje i odlične sportske rezultate učenici su na ovom natjecanju stekli nova iskustva, upoznali i stekli nove prijatelje, a kući ponijeli lijepe uspomene.

Voditeljice natjecatelja bile su profesorice Natalija Luić i Ivanka Jakopec.