Završnica Državnog prvenstva školskih športskih društava osnovnih i srednjih škola Republike Hrvatske predstavlja finalni događaj školskog športa u školskoj godini. U organizaciji Hrvatskog školskog športskog saveza Državno prvenstvo i ove je godine održano u Poreču.

Državno prvenstvo za učenike s intelektualnim teškoćama u razvoju održano je od 03. do 05. svibnja. Sudjelovala su 32 Centra iz cijele Hrvatske koje okupljaju i skrbe o djeci s teškoćama u razvoju. Sudionici ovog Prvenstva natjecali su se u atletici, plivanju, stolnom tenisu i štafetnim igrama.

Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar predstavljali su Valentina Hrženjak, Barbara Štriga, Valentino Pofuk, Slađana Čurila, Nikolina Hrženjak i Emil Maček. Natjecali su se u atletici i bili vrlo uspješni osvojivši dvije zlatne i četiri brončane medalje.

Valentina Hrženjak osvojila je zlato u bacanju loptice od 200g u dalj sa zaletom  i broncu u trčanju na 80 m, Barbara Štriga bila je brončana u bacanju kugle i trčanju na 80m, Valentino Pofuk osvojio je zlatnu medalju u trčanju na 80m, dok je Slađana Čurila osvojila brončanu medalju u skoku u dalj sa zaletom. Voditeljice natjecatelja bile su Natalija Luić i Ivanka Jakopec.