Svake godine u mjesecu svibnju učenici Centra  obilježavaju Dan obitelji. Toga dana u školu dolaze u pratnji članova svojih obitelji te nastavu zamijene igrom i druženjem. Ovogodišnji Dan obitelji obilježen je 16. svibnja jer je je Hrvatski sabor taj dan proglasio Nacionalnim danom osoba s intelektualnim teškoćama. Organizaciju Dana Obitelji preuzeo je ravnatelj Centra Marin Vučić.

Oni  željni igre i natjecanja mogli su se prijaviti za neku od  7 igara:
- steper.

Ukupno je sudjelovalo 102 natjecatelja.

Igre su se odvijale u sportskoj dvorani, a s par uvodnih riječi okupljenima se obratio pedagog Zlatko. Prva igra bila je “Slalom  kolica” u kojoj odrasla osoba vozi dijete oko štapova. U igri je sudjelovalo 8 parova. Najbrži je bio tata Nenad sa sinom Janom M., pomoćnik Vedran i učenik Marko M. bili su drugi, a mama Mirica i sin Matija K. treći.

IMG_5421_800x600

Slična igra “Vožnja u tačkama” privukla je 15 parova. Najbrži vozač je bio posuđeni tata Dražen i učenik Slobodan O. Pobjednik iz slaloma kolicima, tata Nenad u ovoj igri dovezao je mlađeg sina do drugog mjesta,a Jurica H. je dovezao Marina O. do trećeg mjesta.

IMG_5473_800x600

Kuglanje je igra u paru u kojoj odrasla osoba i učenik gađaju 3 puta loptom (medicinkom) 9 čunjeva. U ovoj igri sudjelovala su 24 para,  a najbolje su bile hraniteljica Marija i učenica Gabrijela M. Za drugo i treće mjesto borila su se tri para koja su imala jednak broj pogodaka. Drugo mjesto osvojili su mama Biserka i sin Marko H., a treće Matija C. sa sestrom Silvijom.

IMG_5485_450x600

Igra “Gađanje u mini koš” bila je samo za učenike. 25 učenika gađalo je koš u tri bacanja. Nakon prvog kruga bacanja dvoje učenika borilo se za prvo mjesto, a čak njih 11 za treće mjesto. Najbolji je bio Dražen M., drugoplasirani je Drago B., dok se za treće mjesto uspio izboriti Slobodan O..

IMG_5528_450x600

I igra “4 alke” bila je samo za učenike. U igri je sudjelovalo 20 učenika, a njihov zadatak bio je baciti 4 obruča na štap. Pobijedio je Slobodan O. koji se pokazao najboljim u prvom krugu bacanja s tri obruča na štapu dok se za drugo i treće mjesto borilo dvoje učenika koji su nakon prvog kruga imali po 2 obruča na štapu. U dodatnim bacanjima bio je bolji Josip P. i tako zauzeo drugo mjesto, dok je Nikola K. osvojio treće mjesto.

IMG_5500_800x600

Igra “Trbušnjaci” okupila je 20 natjecateljica koje su u 30 sekundi trebale napraviti što više trbušnjaka. Tri natjecateljice su imale isti broj trbušnjaka pa su morale odmjeriti snage u dodatnih 15 sekundi. Najbolja je bila sestra Maja H., dok su dvije žene bile izjednačene pa su svoje sposobnosti odmjerile u još 30 sekundi. Bolja je bila mama Maja M. i tako zauzela drugo mjesto, a treće mjesto pripalo je mami Snježani F.

IMG_9790_800x600

Za tate je bila  pripremljena igra “Steper” za koju se prijavilo svega  5 natjecatelja. Njihov zadatak bio je što više puta zakoračiti na sanduk u roku 30 sekundi. Pobjednik je tata Dario C., nekoliko koraka manje napravio je tata Nikola R. dok je trećeplasirani tata Nenad M.

IMG_5654_450x600

Na kraju su svi otišli na okrjepu u blagovaonicu, a oni najmlađi mogli su se poigrati igračkama koje su u sklopu eTwinning projekta “Recycle, build, play” izradili učenici kombiniranog razrednog odjela 1. i 3. razreda te 8.b razreda.

IMG_9799_800x600

Više fotografija možete pogledati u fotogaleriji.